‘Chow mein’ ir tradicionāls ķīniešu ēdiens ar ceptām nūdelēm, kuras papildinātas ar dārzeņiem un dažreiz arī gaļu vai tofu. Šim ēdienam attīstoties cauri gadsimtiem, katrā Ķīnas reģionā sastopama nedaudz citāda tā versija gan attiecībā uz pagatavošanas procesu, gan piedevām.
Tālāk šī ēdiena likteni noteica ķīniešu emigrēšana uz dažādām pasaules daļām, kā rezultātā mūsdienās katrā kontinentā sastopamas ļoti dažādas ‘chow mein’ versijas. Piemēram, uz Kalifornīju aizceļoja Kantonas apgabala versija “zelta drudža” laikā 19.gadsimta vidū. Un joprojām jebkurā ASV ķīniešu restorānā atradīsies divas šī ēdiena versijas – kraukšķīgā un parastā.
Produkti, kurus izmantoju ēdiena gatavošanā
Ja ikdienā seko veselīga dzīvesveida principiem, tad, izvēloties produktus gatavošanai savā virtuvē, tu noteikti pievērs uzmanību produktu sastāvam. Gatavojot Āzijas virtuves ēdienus, neiztikt bez sojas mērces. Sojas mērču ražotājs “Kikkoman” visiem, kas īpaši piedomā par savu veselību, ir radījis produktu, kura sastāvā ir par 43% mazāk sāls.
Tāpat kā visas “Kikkoman” mērces, arī šī ir dabiski raudzēta – īpaša fermentācijas procesa rezultātā tiek iegūta līdzīga garša un aromāts, kā tradicionālajai mērcei, tomēr sāls saturs ir ievērojami mazāks. Arī šī mērce ēdienam piešķirs tik patīkamo ‘umami’ garšu, tai nav pievienoti konservanti vai mākslīgas izcelsmes garšas pastiprinātāji. Veikalu plauktos pazemināta sāls satura sojas mērci atpazīsi pēc zaļajiem vāciņiem.
Atgādinājums par pareizu sojas mērces uzglabāšanu – pēc iepakojuma atvēršanas sojas mērces pudele ir jāuzglabā ledusskapī!
Teju neaizstājama manā virtuvē ir sezama sēkliņu eļļa – tā austrumu ēdieniem piedod riekstainu un “dziļāku” garšu. Ja ikdienā gatavo wok ēdienus, salātus, rīsu un nūdeļu ēdienus, tavā arsenālā noteikti vajadzētu arī sezama eļļu. To var izmantot, arī marinējot gaļu un gatavojot “dip” mērces, dodot gan papildus garšas dimensiju, gan aromātu, kas nav sajaucams ar nevienu citu. Sezama sēklas tiek grauzdētas un presētas, lai iegūtu 100% tīru sezama eļļu, kas piešķir ēdienam burvīgu sezama sēklu garšu un smaržu. Eļļu pievieno ēdiena gatavošanas beigās.
“Kikkoman” produkciju vari iegādāties lielveikalu Āzijas produktu plauktos, kā arī interneta veikalā “Cesars”. Ar pilnu ražotāja produktu sortimentu vari iepazīties ŠEIT.
Izejvielas 4 porcijām:
- eļļa cepšanai
- 500 grami vistas filejas, sagriezta gabaliņos
- 1 ēdamkarote “Kikkoman” sojas mērces ar samazinātu sāls saturu
- 3 cm ingvera sakne, nomizota un smalki sakapāta
- 2 ķiploka daiviņas, nomizotas un smalki sakapātas
- 350 grami ķīniešu olu nūdeļu
- 300 grami kāposta vai ķīniešu kāposta, sagriezta sloksnītēs
- 2 vidēja izmēra burkāni, nomizoti un sarīvēti uz rupjās rīves
- 3 sīpolloki, sagriezti gabaliņos
Mērcei:
- 50 ml “Kikkoman” sojas mērces ar samazinātu sāls saturu
- 100 ml austeru mērces
- 1 ēdamkarote “Kikkoman” sezama eļļas
- 120 ml ūdens vai vistas buljona
- 30-50 grami cukura
- 2 ēdamkarotes kukuzūras miltu
Gatavošana:
- Uzkarsētā eļļā uz pannas liek vistas gabaliņus, nedaudz apcep, pievieno sojas mērci, turpina cept vēl 3-4 minūtes, pa laikam apmaisot. Noņem no pannas.
- Ingveru un ķiploku liek uz pannas uzkarsētā eļļā un apcep aptuveni minūti. Pievieno kāppostu un burkānus, cep, ik pa laikam apmaisot, aptuveni 4-5 minūtes.
- Nūdeles uzvāra saskaņā ar norādījumiem uz iepakojuma.
- Pagatavo mērci, mazā katliņā liekot visas sastāvdaļas un, nepārtraukti maisot, uz nelielas uguns uzkarsē un turpina maisīt, līdz mērce sabiezē (pāris minūtes).
- Lielā bļodā liek visas sastāvdaļas (vistu, dārzeņus, nūdeles un mērci), kārtīgi samaisa. Liek porcijās un pārkaisa ar lociņiem.
Atbildēt