Sākumā teikšu to, ka šie ir ilgi un cītīgi krāti produkti, kuri man iepatikušies šī gada laikā – dažus no tiem esmu atklājusi salīdzinoši nesen, bet citus – lietoju jau vairākus mēnešus teju diendienā.
“FISKARS” panna no “HARD FACE” sērijas – viens no biežākajiem jautājumiem, kuru saņemu par virtuvē izmantojamajām lietām, noteikti ir par to, kādām pannām dodu priekšroku. Atbilde ir viennozīmīga – kvalitatīvām. Jo šāda investīcija atmaksājas: kvalitatīva panna labi vada siltumu, vienmērīgi uzkarst, ir viegli kopjama un kalpo gadiem ilgi. Tā nesaskrāpējas, nedeformējas un nekādi citādi nezaudē savu “formu”. Šādas pannas esmu atradusi un tagad pie tām turēšos – tās ir Somijā ražotās Fiskars “Hard Face” sērijas pannas. Der visām plītīm, t.sk. indukcijas, ir paradzētas intensīvai ikdienas lietošanai. To pat var likt trauku mašīnā! Un arī krāsnī. Un tā nekad neko “nepierauj” – var droši cept gan pufīgu omleti, gan kaprīzus biezpiena plācenīšus. Ja izklausās pēc reklāmas rullīša, tad tāpēc, ka man šīs pannas ļoti ļoti patīk. Paturēšu vēl pāris čuguna pannas, be visas pārējās – lēnām nomainu uz “Hard Face”. Šīs sērijas virtuves lietas Latvijā nopērkamas u/v “Stockmann” un vairākos interneta veikalos. Vairāk informācijas par “Fiskars” produktiem meklē ŠEIT.
“I LOVE ECO” kafijas pupiņas – kopš mūsmājās “dzīvo” kafijas automāts, kurš pats samaļ kafijas pupiņas, aktualizējies jautājums, kur iegādāties labākās un smaržīgākās. Līdz šim par mūsu ģimenes garšas kārpiņām atbilstošākajām esam atzinuši “Rimi” nopērkamās “I love eco” bioloģiskās “Arabica” tumša grauzdējuma kafijas pupiņas. Cena 6.99 EUR/450 grami.
“Svētes” rīvmaize – virtuvēs, kur cieņā ir gaļas bumbiņu un kotlešu gatavošana, rīvmaize ir neaizstājams produkts. Šad tad to aizstāju ar pienā izmērcētu baltmaizi, bet fiksajos variantos rīvmaize ir ļoti laba alternatīva. Šoziem atklāju “Svētes” rīvmaizi – gan kviešu, gan rudzu. Abas ir bioloģiski sertificētas un ļoti labas konsistences. Iegādājamas: “Svētes” stendā Rīgas Centrāltirgus Dārzeņu paviljonā, Rimi “Klēts”, veikalā “Būņas”. Cena: ap 1 EUR.
Batoniņi “RAW BITES” – veikalu plauktos ir atrodami “pseido” veselīgi kabatas formāta našķi, bet ir arī tādi, kas ir ar patiesi labu sastāvu, turklāt – bioloģiski. Tā ir “satiku” “Raw Bite” – nekādu pievienotu saldinātāju, patīkama struktūra, ļoti sātīgi un ar dažādām, gana atšķirīgām garšām (kokosriekstu, kakao, Indijas riekstu, pikantais laims, ābolu-kanēļa, vaniļa un ogas). Sastāvs – TIKAI žāvēti augļi un rieksti (vegāniski un piemēroti svaigēdājiem). Tagad manas virtuves plauktos vienmēr glabājas pa kādam “Raw Bite”, jo tos ēd gan lielie, gan mazie. Nopērkami: “Dabas Stacija”, Narvessen (dārgāki), cena DS: 1.45 EUR.
“BRYUNALA” jogurti – uzreiz teikšu, ka neesmu jogurtu fans, un mūsmājās tie nonāk tādēļ, ka tos ir iecienījuši bērni. Šad tad nopērku arī kādu jaunu, ar cerību uz labāku garšu un mazāku cukura daudzumu (bezpiedevu jogurtus savējiem nespēju iemānīt). “Bryunala” piena produkti top Viļānos, tie ir gatavoti tik dabiski, cik vien iespējams – no Latgales gotiņu bioloģiska piena, to papildinot ar dažādām ogām (ir arī bezpiedevu) – un tas parāda, ka nav nepieciešama modificēta ciete un dažādi biezinātāji, lai jogurtam būtu krēmīga konsistence. Ja garšo ogas, tad pret šiem jogurtiem nespēsi palikt vienaldzīgs – tie ir nedaudz skābeni, ļoti krēmīgi un ar izteiktu konkrētās ogas garšu (pieejamas upenes, mellenes, zemenes un meža ogas). Vairāk par “Bryunalas” produktiem lasi ŠEIT. Tirdzniecības vietas meklē ŠEIT.
Pērļu grūbas – mums ģimenē visiem garšo graudaugi. To ikdienas maltītēs rotējam, lai neapniktu. Pilngraudu versijas vienmēr izvēlamies bioloģiskās (jo tieši grauda apvalkā ir visvairāk pesticīdu atliekvielu). Vienīgi miežu grūbas tradicionālajā versijā mūsmājās bērnu vidū nav populāras, turklāt to izvārīšana līdz pietiekami mīkstai konsistencei var aizņemt veselu mūžību. Tad labs kompromiss ir pērļu grūbas – izmērā daudz mazākas un mīkstākas par parastajām. Izmantoju tās gan vienkārši uzvārītas, gan aukstas salātos, gan zupās kopā ar dārzeņiem. Iepakojumā ir 4 paciņas – es gan no paciņām pirms vārīšanas parasti atbrīvojos. Iegādājamas: lielveikalos, graudaugu stendos.
Universālais līdzeklis “Dr.Bronner’s Magic Soap” – virtuves lietas neaprobežojas tikai ar pārtiku vien. Vajadzīgi arī tīrīšanas līdzekļi. Bieži vien izlīdzos ar etiķi un citrona sulu, bet dažreiz izmantoju arī veikalos nopērkamos produktus, parasti no “Biotēkas”. Šo konkrēto līdzekli atklāju, kad vaicāju pēc iespējas dabiskākas dušas želejas. Rezultātā tiku pie litrīgas pēc lavandām (ir arī citas smaržas) smaržojošas litra pudeles, kura kā dušas želeja bija fantastiska. Sastāvs – 100% dabīgas augu eļļas. Bet izrādās, šim produktam ir vēl 11 dažādi pielietošanas veidi: tagad ar to paši līdzekli gan mazgāju grīdas (visa māja smaržo pēc lavandām), gan augļus un dārzeņus. Ne velti to dēvē par brīnumproduktu. Vairāk informācijas ŠEIT.
‘Jardin BIO” tumšās šokolādes pasta – mūsmājās dzīvo daži šokoholiķi, kuriem šokolāde ir vismīļākais našķis pasaulē. Vienmēr cenšos to pirkt labas kvalitātes un ar augstu kakao saturu. Tāpēc priecājos par neseno atradumu “Dabas stacijā” – tumšās šokolādes smērpasta (alternatīva “Nutellai” un citām lielveikala šokolādes pastām), kuras sastāvā ir nerafinēts cukurniedru cukurs, saulespuķu eļļa, 30% kakao pulveris, lecitīns un Burbonas vaniļa. Garšo izteikti pēc tumšās šokolādes, nav šāda veida produktiem raksturīgās salkanās pēcgaršas. Iesaku. Cena: 4.45 EUR/350 grami.
“Bujums” jēra pelmeņi – nesen mans jaunākais puika atklāja sev pelmeņus un atziņa par labiem esam. Šad tad, kad sanācis aizņemts vakars un jātop fiksām vakariņām, saldētavā turu paciņu “Bujuma” jēra pelmeņu. Man patīk, ka šiem pelmeņiem 50% no svara ir pildījums un jēra gaļa nākusi no Islandes, kur jēri ganās kalnos un ēd tīru zālīti. Vārot ūdenim pieliekam klāt smaržīgos piparus un lauru lapu – ēdam, protams, ar krējumu. Iegādājami: Rimi veikalos “Klēts”, u/v “Stockmann”, “Prisma” veikalu tīklā, cena: nedaudz virs 4 EUR.
“RŪDOLFS” produkcija – tie, kuriem ir mazi bērni, šī pašmāju ražotāja vārds sen jau nav svešs, jo “Rūdolfa” biezenīši veikalu plauktos meklējami jau vairākus gadus. Taču šobrīd ar lielu prieku esmu pamanījusi, ka produkcijas sortiments ir burtiski vairākkāršojies – ievārījumi, smūtiji, kečupi un vēl un vēl. Viss bioloģisks, daudzas izejvielas audzētas tepat Latvijā un iepakojums vizuāli pievilcīgs. Mūsmājās visu grila sezonu ir bijuši iecienīti “Rūdolfa” kečupi gan pieaugušajiem, gan bērniem. Patīk, ka sastāvā ir garšvielas un asais kečups ir arī patīkami pikants. Forši, ka arī bērnu kečupos ir garšvielas, lai mazos radinātu pie garšu dažādības.
Fotogrāfijas: Linda Tellgrena, publicitātes.
Ilze says
Ieinteresēja Fiskars Hard Face pannas. Vai Tev ir panna cepšanai bez vāka vai sautēšanai ar vāku? Gribās lai var gan cept, gan sautēt :) Šīm pannām ir piemērojami citu formu vāki? (piemēram, manai de Buyer dzlezs cepamai pannai īsti neviens vāks līdz šim nav derējis).