Nekad neesmu bijusi Indijā. Tas gan nenozīmē, ka manī nav ziņkārības iepazīt šīs tālās valsts virtuvi. Briselē man ļoti patīk iegriezties pusdienās “Au Palais des Indes“, kurā var bufetes veidā nobaudīt pāris gaļas ēdienus, vienu veģetāro, salātus un mērces. Smalkākās vakariņās var doties uz “La Porte des Indes“. Rīgā esmu baudījusi gana autentiskus ēdienus arī “Indian Raja“.
Viennozīmīgi mans mīļākais indiešu virtuves ēdiens ir matar paneer. Tā galvenās sastāvdaļas ir no svaiga piena gatavots siers (panīrs) un zaļie zirnīši. Protams – plus vairākas garšvielas. Tā kā parasti mana ziņkārība liek man izmēģināt sev mīļos ēdienus pagatavot arī mājās, tad tā darīju arī šoreiz. Liels bija mans pārsteigums – sanāca! Ar pirmo reizi. Tagad tikai atliek atrast, kur Briselē panīru var iegādāties, jo šajā receptē izmantoto iegādājos Rīgā.
P.S. Ja jūs interesē Indijas virtuve un vēlaties ar to iepazīties tuvāk, no sirds iesaku blogu “Indian Simmer“. Indiešu ģimenē gatavotie ēdieni un to receptes plus ļoti skaistas un iedvesmojošas bildes!
Izejvielas:
- 250 g kubiņos sagriezts panīrs (izmantoju ‘Rogul’ ražoto panīru, kas nopērkams daudzos lielveikalos)
- 250 g zaļo zirnīšu (var ņemt gan svaigus, gan saldētus)
- 2 sīpoli,
- mazs gabaliņš ingvera saknes, sarīvēts
- 2-3 ķiploka daiviņas
- 400 ml konservētu tomātu
- 100 ml saldā krējuma
- 2.5 tējk. augu eļļas
- sāls pēc garšas
- svaigs koriandrs (jeb kinza) pārkaisīšana
Garšvielas:
- 1.5 tējk. malta koriandra
- 1 tējk. kurkuma
- ja patīk asumiņš – 1 tējk. zaļās čili pastas
- 1.5 tējk. garam masala
Gatavošana:
- Karstam ūdenim pievieno 2 tējk. sāls un tajā iemērc kubiņos sagriezto panīru.
- Blenderī samaļ sīpolu un ķiploku. Pannā uzkarsē eļļu, eļļā uz lielas liesmas 15 sekundes apcep rīvēto ingveru, kā arī sīpola un ķiploka ‘putriņu’, nepārtraukti maisot. Tad uguni samazina uz vidēji zemu un visu turpina cept, kamēr liekais šķidrums sāk izgarot un ‘putriņa’ sāk nedaudz mainīt krāsu uz zeltainu (bet svarīgi ir nepārcept!). Pēc tam uzreiz pievieno garšvielas – koriandra pulveri, čili pastu (ja izmanto), kurkumu. Visu kārtīgi apmaisa un pievieno sāli. Sāls pievienošana pannas saturu padarīs tādu kā citādas konsistences – eļļa sāks atdalīties no visām pārējām izejvielām. Kad tas notiek, jāķeras pie nākamā soļa.
- Pievieno konservētos tomātus un visu cep vēl 3-4 minūtes uz lēnas liesmas. Kad pannas saturs sāk sabiezēt (ūdenim izgarojot), pievienot garam masalu. Tad pielej saldo krējumu, visu vēlreiz kārtīgi izmaisa. Noslēgumā pieber zirnīšus un liek virsū vāku. Uz lēnas uguns visu vāra, līdz zirņi ir kļuvuši mīksti (tas ir jāpārbauda procesa laikā!, jo vārīšanas ilgums svaigiem un saldētiem zirņiem atšķiras).
- Ap šo laiku panīrs jau būs atsulojies – liekais ūdens no siera būs iztecējis un tas būs kļuvis stingrāks! Lieko ūdeni nolej un panīra kubiņus ber uz pannas karija-zirņu masā. Visu viegli apmaisa (tā, lai siers nesāk sadalīties) un ‘lēni’ pacep vēl 3-4 minūtes.
- Pirms pasniegšanas zirņu panīru dažas minūtes ‘atpūtina’. Piedevās – rīsi.
Iedvesma: Indian Simmer
Ievav says
Sveiki, Kur Rīgā iespējams iegādāties panīru?