Angliski ir tāds ēdienu apzīmējums kā ‘one-pot’ – visu gatavo vienā katlā un nav vajadzīgas 5 pannas un 3 katli, lai pagatavotu maltīti. Tā kā atbalstu minimālismu virtuvē, man šāda pieeja ļoti simpatizē. Turklāt visāda veida zupveidīgi ēdieni ir ideāli piemēroti tādam laikam, kāds pašreiz valda aiz loga. Jā, arī Beļģijā šodien piedzīvojām pirmo sniegu!
Lai sasildītu ciemiņus no tālām zemēm, kas ieradās pārsaluši no lidostas, gatavoju garneles kokosriekstu pienā ar nūdelēm. Sanāca gardi! Dārzeņu vietā droši lieciet to, kas mājās pieejams, tāpat arī karija pastas krāsu piemērojiet savām garšas kārpiņām – es ņēmu universālo sarkano, kas skaitās viena no maigākajām un piemērota visiem vēderiem!
Izejvielas (4 pers):
- eļļa cepšanai
- 2 sīpoli, sagriezti mazos gabaliņos
- 3 tējk. karija pastas (es ņēmu sarkano)
- 1 liela vai 2 mazas paprikas, sagrieztas mazos kubiņos
- 250 ml konservētu tomātu gabaliņos
- 400 ml kokosriekstu piena vai kokosriekstu krēma (creme de coco)
- 1 bundža ar marinētu baby corn (mini kukurūzas vālītes – Beļģijā var nopirkt burciņās, ražotas Polijā, cena ap 1.20EUR)
- 500 g notīrītu garneļu (esmu gatavojusi gan ar saldētām, gan svaigām)
- 2 ēdamk. sojas mērces
- 2 tējk.cukura
- sula no 1/2 laima
- ja ir – sojas pupiņu asni
- svaigs koriandrs vai lociņi pārbēršanai
- 200 g olu nūdeļu
Gatavošana:
- Uzkarsētā eļļā apcep sīpolus, kamēr tie paliek caurspīdīgi. Pievieno karija pastu un papriku un pacep vēl 1-2 minūtes. Kad dārzeņi mīksti, pievieno tomātus un kokosriekstu pienu, sagaida pirmo burbuli.
- Pievieno baby corn un garneles, atkal uzkarsē. Pievieno soju, cukuru un laima sulu, samaisa. Svarīgi ir ilgi nevārīt, jo tad garneles kļūs gumijainas un dārzeņu izšķīdīs.
- Pirms pasniegšanas var iemaisīt saujiņu sojas asnu un pārbērt ar svaigi koriandru vai lociņiem.
- Nūdeles uzvāra saskaņā ar norādījumiem uz paciņas.
- Dziļā šķīvja vai bļodiņas vidū liek nūdeles, pāri lej garneļu kokosriekstu mērci.
Atbildēt