Ja tev garšo rauga pankūkas, tad garšos arī šīs vafeles – tās ir vieglas, patīkami kraukšķīgas un pēc garšas neitrālas. Tas nozīmē, ka vari pasniegt kopā ar sāļām vai saldām piedevām.
Mīklu jāiejauc iepriekšējā vakarā un tad nākamajā rītā jācep. Bet ja vafeles vēlies baudīt vakarpusē, tad mīklu iejauc pēc brokastīm. Ja rūgšanas laiks plānojas ilgāks par 6 stundām, tad iesaku rūgšanas temperatūru zem +20 grādiem. Bet patiesībā ir tā, ka šī mīkla ir izcili “necimperlīga” – gan rūgšanas temperatūras un ilguma ziņā, gan pievienojamo sastāvdaļu ziņā (piemēram, esmu cepusi gan ar M izmēra, gan XL izmēra olām). Esmu raudzējusi gan cetras, gan 10 stundas. Vafeles vienmēr ir izdevušās.
Liels pluss šai receptei – vari pievienot, kādus miltus vien vēlies. Vari cept ar tradicionālajiem kviešu vai pilngraudu, vai bezglutēna variantu (izmēģināju ar griķu miltiem – izcili!).
Vēl – cepot neizmantoju nekādu eļļu, jo pannu labi “ieeļļo” mīklas sastāvā esošais sviests. Bet to skaties pēc saviem ieskatiem un pēc vafeļu pannas veida – izmantot papildus eļļu vai sviestu, vai nē.
Izejvielas:
- 115 grami sviesta
- 375 ml piena
- 250 grami miltu
- 2 tējkarotes sausā rauga
- puse tējkarote sāls
- 1 ēdamkarote cukura
- 2 olas
Gatavošana:
- Sviestu mazā katliņā izkausē, pievieno pienu, samaisa un uzsilda līdz patīkami siltai temperatūrai (ap 30 grādi).
- Miltus sajauc kopā ar sauso raugu, sāli un cukuru. Pielej sviesta un piena masu. Maisa, līdz izveidojas viendabīga mīkla. Bļodai uzliek vāku vai pārliek pāri pārtikas plēvi un atstāj uz 6-10 stundām siltā(+22C) /vidēji siltā (+18C) vietā.
- Olām atdala baltumu no dzeltenumiem. Dzeltenumus iejauc mīklā. Baltumus uzputo un arī iejauc mīklā. Maisa, līdz mīkla iegūst viendabīgu konsistenci. Uzkarsē vafeļu pannu un cep, līdz zeltainas!
Atbildēt