Fritēti vistas gabaliņi aromātiskā apelsīnu mērcē – tā ir daudzu Ziemeļamerikas ķīniešu restorānu ēdienkartes klasika. Šo ēdienu iespējams pagatavot arī mājas apstākļos, tas lieliski piestāvēs nedēļas nogalei un garšos gan lieliem, gan maziem.
Gatavošanas process sastāv no trim daļām – pirmajā posmā sagatavo apelsīnu mērci vistai. Tad samaisa panējuma sastāvdaļas, bet pēc tam ar panējumu pārklāj vistas gabaliņus un fritē uzkarsētā eļļā.
Apelsīnu mērces īpašajai garšai pievieno ‘tamari’ – tikai un vienīgi Japānai raksturīga sojas mērce, kuru tradicionāli ražo no miso pastas blakus produktiem. Ražošanas procesā netiek izmantoti kvieši, kas ir neatņemama tradicionālās sojas mērces sastāvdaļa. Līdz ar to šī mērce ir piemērota lietošanai uzturā arī tiem cilvēkiem, kuri izvairās no glutēnu saturošiem produktiem.
Tieši ražošanas procesa īpatnības rada tamari mērces īpašo garšu – tā ir mazāk sāļa un pēc krāsas tumšāka. Ja neesi pazīstams ar tamari, iesaku to nogaršot un tad noteikti arī sapratīsi, kuriem ēdieniem tavā virtuvē šī mērce būs vairāk piemērota!
“Kikkoman” produkciju vari iegādāties lielveikalu Āzijas produktu plauktos, kā arī interneta veikalā “Cesars”. Ar pilnu šī ražotāja produktu sortimentu vari iepazīties ŠEIT.
Izejvielas:
Mērcei:
- 1 glāze svaigi spiestas apelsīnu sulas
- rīvēta miziņa no viena apelsīna
- 100 grami cukura
- 30 ml rīsu etiķa (var izmantot arī galda etiķi)
- 3 ēdamkarotes “Kikkoman” sojas mērces ‘Tamari’
- ja vēlies pikantu garšu – ½ līdz 1 tējkarote čili piparu pārslu
- šķipsniņa sāls
- 4 ēdamkarotes kukurūzas cietes
Vistai:
- 70 grami kukurūzas cietes
- 70 grami miltu
- 1 ēdamkarote sāls
- 1 tējkarote ķiploku pulvera (var izmantot svaigu ķiploku, to pievienojot mērcei)
- 1 tējkarote ingvera (var izmantot svaigu rīvētu ingvera sakni, to pievienojot mērcei)
- eļļa fritēšanai
- 2 olas
- 4 vistas filejas
- pārkaisīšanai – baltā sezama sēkliņas, sīpolloki
- pasniegšanai – vārīti rīsi
Gatavošana:
- Gatavo mērci: mazā katliņā lej apelsīnu sulu, pieveino apelsīna miziņu, cukuru, etiķi, sojas mērci un sāli. Visu laiku maisot, uzkarsē līdz pirmajam burbulim. Kamēr katliņa saturs karsējas, sajauc kukurūzas cieti mazā bļodiņā ar pāris karotēm auksta ūdens. Kad mērce sākusi lēnām vārīties, tai, nepārtraukti maisot, lēnām pielej kukurūzas cietes ūdeni. Masa pakāpeniski sabiezēs. Nogriež uguni un katliņu noliek malā.
- Lēzenā bļodā samaisa kopā kukurūzas cieti, mitlus, sāli un garšvielas. Olas viegli sakuļ. Vistas fileju sagriež kumosa lieluma gabalos, pārlej ar sakulto olu un samaisa.
- Uzkarsē fritēšanas eļļu līdz 175 grādu temperatūrai (eļļas gatavību bez termometra var noteikt, eļļā ieliekot vistas gabalu, tam jāsāk strauji cepties ar burbuļojošu skaņu). Katru vistas gabaliņu apvārta miltu maisījumā un liek eļļā fritēties, līdz vistas ārpuse ir viegli zeltaina (2-3 minūtes). Fritēšanas laikā gabaliņus apmaisa. Fritē vairākos piegājienos, līdz visi vistas gabaliņi ir gatavi. Apceptos gabalus liek uz šķīvjiem, kas izklāti ar papīra dvieļiem.
- Ja nepieciešams, apelsīnu mērci vēlreiz uzsilda. Vistas gabalus apvārta mērcē tā, lai tie būtu pilnībā noklāti. Pārkaisa ar sezama sēkliņam un sīpollokiem. Pasniedz ar vārītiem rīsiem.
m. says
100 grami cukura????
Linda Tellgrena says
Jā, ar šo mērces daudzumus pietiek 1.5 kg vistas (8 porcijām). Ķīniešu ēdienos ir parasti daudz gan eļļas, gan salduma :)