Baklažānu pagatavošana ir dažādos mītos tīta – runā gan, ka tie ir rūgti (tāpēc jāapber ar sāli), gan ka to pagatavošanai nepieciešams daudz eļļas. Par pirmo apgalvojumu uzreiz varu teikt, ka moderno baklažānu šķirņu augļi vairs nav rūgti, vismaz man nav nācies sastapties ar tādiem, kas būtu īpaši jāapstrādā pirms gatavošanas. Par to, ka vajag daudz eļļas – jā, taisnība, baklažāns spēj uzsūkt daudz taukvielu, bet tas nenozīmē, ka to nav iespējams pagatavot arī veselīgi un bez liekām kalorijām.
Viens variants ir uzmeistarot baklažānu un ķiploku pastēti, gan pievienot dārzeņu sautējumiem, gan gatavot veģetāro pasta bolognese, gaļu aizstājot ar blakažāniem (recepti drīzumā gatavojos nopublicēt). Baklažāni labi iederas arī veselīgos salātos un pastas ēdienos.
Šī baklažānu pagatavošanas versija ir izcili vienkārša – baklažāni jāsagriež un pēc cepšanas jāpievieno pāris aromātvielas. Pēc izņemšanas no krāsns uzreiz tie var šķist sausi un gumijaini, bet tas ir tikai baklažānu starpstāvoklis. Tāpat nevajag uztraukties, ka pēc eļļas un etiķas pievienošanas gabaliņi it kā saplaks, vienlaicīgi kļūstot arī sulīgi un spīdīgi. Šādi pagatavotus baklažānus var pasniegt pie gaļas ēdieniem, pie rīsu un pastas ēdieniem.
Izejvielas:
- 2 baklažāni
- 2 ēdamkarotes eļļas
- 3 ēdamk. balzāketiķa
- nedaudz sāls
- šķipsniņa cukura
- 2 ēdamk. sezama sēklu
Gatavošana:
- Cepešpannu uzkarsē uz 190 grādiem.
- Katru baklažānu 3-4 (atkarīgs no baklažāna lieluma) sagriež šķēlēs un pēc tam šķēles – kubiņos.
- Baklažānu gabaliņus izklāj uz cepampannas, kas izklāta ar cepamo papīru. Cep 20 minūtes vai kamēr mīksti (laiks atkarīgs no gabaliņu lieluma).
- Gabaliņus saber bļodā, pārslaka ar eļļu, balzāmetiķi, sāli un cukuru. Beigās pārber ar sezama sēkliņām. Pasniedz siltus.
Kristīne says
Laba uzkoda! Paldies!