Klāt karstākais vasaras laiks un tas atspoguļojas arī manā virtuvē – ļoti daudz vietējo augļu un dārzeņu, kā arī zemeņu un citu ogu pārpilnība… Tāpat lielāks uzvars uz dzērieniem un dažādiem atspirdzinājumiem. Esmu apkopojusi gan savus jaunatklājumus, gan spilgtākos iespaidus.
1. “Marybella” saldējums – nevaru rakstīt par jūnija produktiem un nesākt ar saldējumu. Brīžiem šķiet pat neiespējamā misija veikalos atrast saldējumus, kuru sastāvs būtu dabisks un ar pēc iespējas maz E vielām. Tāpēc “Marybellas” saldējums ir vērtīgs atradums – ražots pēc itāļu saldējumu labākajām tradīcijām, bet no vietējiem produktiem – piena, ogām, augļiem… Īpaši vēlos izcelt zemeņu siera kūkas saldējumu, upeņu sorbertu un mohito saldējumu. Nopērkams vienas porcijas trauciņos un “ģimenes pakā” (cenas attiecīgi ap 2 EUR un 7 EUR). Rīgā iegādājams: Sky, Stockmann Riga, Prisma Latvija, UNCE eko un dabas lietas, Zaļā Govs, Dabas Dobe, Berģu Bode, Strēlnieku ielas ekoveikalā, Elkor ZE Greenbox Valmiermuižas alus tirgotava – bufete Rīgā Maizes ceptuve “Lāči” veikalā.
2. Gardie “Rekordelig” sidri* – slāpju remdēšanai vislabāk izvēlēties ūdeni. Bet ir brīži, kad ar to ir par maz. Pēdējā laikā īpašiem mirkļiem izvēlos Zviedrijā ražotu sidru “Rekordelig”. Tas ražots no avota ūdens, kas iegūts Zviedrijas dienvidu pilsētiņā Vimerbijā, tas tiek raudzēts, pievienojot dažādas ogas un augļus. Garšas: meža ogu, ābolu, bumbieru un citas. Iegādājams: veikalos “Prisma”, cena: ap 2.50 EUR. Alkohola saturs: 4%. *Alkohola lietošanai ir negatīva ieteikme.
3. Jūras zāļu uzkoda – lai gan šāda vārdu kombinācija uzreiz neizraisa apetīti veicinošas asociācijas, tomēr, ja tev garšo nori lapas, kurās tiek ietīti suši maki, tad šī varētu būt uzkoda tieši tev. ASV un citās valstīs savu uzvaras gājienu pirms vairākiem gadiem sāka fritētie jūras zālu produkti. Tie ir veselīgi un ļoti garšīgi, turklāt tajos tikpat kā nav kaloriju. Toties ir atrodamas veselībai derīgas uzturvielas: A un C vitamīni, kalcijs un vegāniem tik nepieciešamais B12 vitamīns. Vienīgi žēl, ka iepakojums ir tik mazs, jo šī uzkodu noteikti gribas baudīt vēl un vēl. Tādēļ noteikti šo uzkodu nākotnē vēlos iemācīties gatavot pašas spēkiem. Nopērkami: veikalā “Dabas Stacija”, Lāčplēša ielā 17, cena 1.15 EUR.
4. Bioloģiskās olu nūdeles – veikalos “Gemoss” atrodamas no Vācijas nākušas lieliskas garšas un no bioloģiskajām izejvielām ražotas olu nūdeles. Sastāvā: BIO kviešu milti, BIO cieto kviešu milti, BIO olas un sāls. Šīs nūdeles labi izvārās, neizjūk un īpaši garšo mūsu ģimenes jaunajai paaudzei. Vasarā tās pavisam vienkārši var samaisīt kopā ar mājās gatavotu pesto vai kādu mīksto sieru. Vai pievienot vistas zupai kopā ar jaunajiem dārzeņiem vai pagatavot miso zupu ar jūraszālēm, variantu ir bezgala daudz. Esam iecienījuši arī citus ALB-Gold ražotāja produktus, tie pēc savas kvalitātes daudz neatpaliek no šī sektora favorīta “De Cecco”. Cena: ap 2 EUR (250 g).
5. “Līvu” kazas sieri – pēdējā laikā mūsmājās govs piena sierus veikli aizstājis kazas siers. Gan cietais, gan mīkstais. Lietojam to uz uzziestu uz maizes rikas, virsū liekot vietējā tomāta šķēlis, iemaisot pastā un tādējādi iegūstot krēmīgu mērci, kā arī vienkārši pievienojot zaļajiem salātiem. Esmu iecienījusi gan kazas siera bumbas rapšu eļļā stikla burciņās, gan arī šos mazos iepakojumus (ar ķiploku, sierāboliņa, baraviku garšām, kas ir ļoti ērti līdzņemšanai. Siers tiek ražots ģimenes saimniecībā Madonas pusē, kur kaziņas dzīvo dabīgos apstākļos un tiek aprūpētas ar vislielāko mīlestību. Šo sieru parasti iegādājot Stockmann un Rīgas Centrāltirgus Dārzeņu paviljonā.
6. Fazer rudzu sausmaizītes ar saulespuķu sēkliņām – piedaloties Fazer organizētajā sviestmaižu meistarklasē kopā ar atraktīvo “Gatavo 3” komandu, pirmo reizi pagaršoju šīs gardās un gana veselīgās sausmaizītes. Tās lieliski derēs par pamatu mazām uzkodiņām, gan parastās maizes rikas vietā. Pluss: ilgs derīguma termiņš, kā jau sausiņiem. Arī iepakojums gana atraktīvs. Nopērkamas: veikalu maizes nodaļās, cena: ap 1.50 EUR.
7. Augstas kvalitātes olīveļļas – nav noslēpums, ka pirmā spieduma olīveļļa ir neatņemama salātu mērču sastāvdaļa, bet tās nav iedomājama neviena gardēža virtuve. Ja būsi kaut reizi dzīvē pagaršojis patiešām labu eļļu, būs grūti atgriezties pie lielveikalu plauktos atrodamajiem eksemplāriem. Tādēļ patīkams atklājums bija veikalā “Ze GreenBox” nopērkamā olīveļļu izlase. Iesaku šeit paviesoties un eļļas nodegustēt, lai sajustu atšķirību. Tās visas ir ļoti labas, bet noteikti uzrunās vismaz viena no tām. Es apstājos pie Spānijā ģimenes saimniecībā ražotas eļļas, kurā ir lielisks rūgtumiņa un maiguma līdzsvars. Tagad mani šīs vasaras salāti ir kļuvuši par vienu garšas noti bagātāki. “Ze GreenBox” adrese: Blaumaņa iela 7.
8. Zemeņu receptes – vēl aiz astes varam paspēt noķert zemeņu laiku! Piedāvāju dažas populārākās receptes no bloga arhīva vasaras karalieņu baudīšanai:
- Svaigu zemeņu panna cotta
- Crema catana ar svaigā zemenēm
- Zemeņu salāti ar balzamiko mērci
- Veselīgais zemeņu deserts ar jogurtu
- Kokospiena zemeņu saldējums (vegānais)
- Mandeļu biskvīts ar zemeņu un krēmsiera pildījumu
- Zemeņu un brūninātā sviesta mafini
- Svaigēdāju zemeņu “siera” kūka
Kulinārie notikumi un atklājumi jūnijā:
-
Nauris Hauka saimnieko Pūres nesen atvērtajā restorānā “Terase” – no vietējo zemnieku sagādātajiem produktiem tiek gatavoti sezonāli un gardi ēdieni. Pa logu paveras plašs skats pār tuvējiem laukiem un braucienu var apvienot ar Šokolādes muzeja un Pūre šokolādes veikala apmeklējumiem.
- #Foodiesbrunchlv grila pasākums Engurē – kopā gatavojām veselīgus ēdienus, baudījām saulaino laiku un jauko kompāniju! Pati gatavoju jēra gaļas burgerus ar sīpolu zapti, aauksto gurķu zupu ar jaunajiem ķiplokiem un grieķu jogurtu, kā arī zemesriekstu mērci.
-
-
“The Left Door Bar” publicitātes foto
Bārs “The Left Door Bar” Klusajā centrā (Antonijas iela 12) – lielisks kokteiļu bārs, kurā darbojas profesionāli un starptautisku atzinību saņēmuši bārmeņi. Dzērienu kartē atrodama gan klasika, gan neparastas kokteiļu sastāvdaļu kombinācijas. Patīkams pārsteigums – pie dzērieniem tiek pasniegtas īpaši pieskaņotas uzkodas. No dzērienu kartes vēlos izcelt bārmeņu radītos oriģinālos kokteiļus, attētā – Belgium Avenue cocktail, kura autors ir autors Juris Ķēniņš.
-
-
Restorāns “Neiburgs” Vecrīgā – kādu laiku nebija sanācis paviesoties vienā no vecpilsētas klasiskajām vērtībām, restorānā “Neiburgs”. Garšu simfonija uz šķīvja, aksētiskais, bet acij tīkamais interjers un nevainojamā apkalpošana (šī bija viena pavisam retajām vietām Rīgā, kur viesmīļi no viesiem atvadās; apkalpojošais personāls, kurš pēc rēķina izrakstīšanas, nozūd “no skatuves” man var sabojāt visu vakara noskaņu un rada tādu pašu sajūtu, kā aiziet no ciemošanās pie draugiem bez iespējas no viņiem atvadīties) – lielisks atgādinājums, ka šefpavārs Tomass Godiņš savu talantu turpina slīpēt un radīt arvien jaunus un patīkamus pārsteigumus.
- Iznākusi ilgi gaidītā grāmata “Annas Pannas kūkas” – apskats ŠEIT.
Titulbilde: https://instagram.com/priedite/
Una says
Piekrītu par Marybella saldējumu. viens no dažiem, kurš ir dabīgs un garšo fantastiski.
Zuze says
Tas jūraszāļu veidojums ir man atklājums. Suši lapās citreiz tinu pat pankūkas ar sieru :) Būs jāmēģina atrast, droši vien, jau ka stockman būs.